22 Kasım 2011 Salı

Bu Caminin çivisi çıkmaz!Nasıl olacak bilmem ama yolum bir şekil düşerse Kastamonu'ya, Kasaba köyünde, 650 yıldır ayakta ve en önemlisi mimarının bir çivi bile çakmadan,ahşapları iç içe geçirme yoluyla yaptığı bu muhteşem camide,namaz kılmak, ahşaplarını koklamak ,el oyması kapısına bir el sürmek,gözüm gönlüm doyana kadar bakmak istiyoruuuuum.

aha da buraya yazıyorum.


8 yorum:

Dürr-i Yekta dedi ki...

ankarada samanpazarının orda da bunun gibi bir tarihi cami var, ahşap heryeri nasip oldukça gidiyoruz oraya, tarih kokuyor daha sıcak geliyor bu camiler.

cherryblossom dedi ki...

hakikaten pek orjinalmis selcan bu cami.. ayrica bi dahaki arabayla gidisinizde ugrarsiniz canim, niye olmasinn :)

coskunsel dedi ki...

Dürr-i Yekta,Ankara'da yaşadım ama inan hiç bilmem sağda sola ne var..Ama kıymetini bilmek lazım böyle eserlerin.

Ne diyelim cherrycim,Allah bol bol vakit verir inşallah da gezeriz.

Emine Kaya dedi ki...

Aslında gezilmesi görülmesi gereken çok kıymetli tarih ve manevi hazinelerimiz var. Aslında yurt dışından önce memleketimizi gezip görmek lazım..
Verdiğiniz cesaret için teşekkür ederim Allah Razı Olsun..

coskunsel dedi ki...

Aynen.Ama bu camiyi türkler değil de yabancı turistler ziyaret ediyormuş.Bilmiyoruz ki nerde ne var.Cümlemizden kardeşim.

♥ NeSLiNaMe ♥ dedi ki...

Simdikler teknoloji cagindayiz bilmem örümcek kafali beyinler diyen kendini akilli zanneden kisiler acaba 650 yil dayanan daha dayanmaya devam eden bir cami yapabilirlermi bir civi cakmadan cok merak ediyorum :)

coskunsel dedi ki...

Camilerdeki manevi atmosferi bile yok etmek için ellerinden geleni yapıyorlar.Kıymetleri anlaşılacak böyle eserlerin ama ne zaman?

Hatice Mungan dedi ki...

Muhtesem bir yapi, bayildim

Arsiv

FEEDJIT Live Traffic Feed

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...