8 Kasım 2012 Perşembe

Hacı Adaylarına tavsiyeler 3

Medine

--Mekke  -Medine arası otobüs yolculuğunda uyuma,arasıra karşına çıkan levhalarda yazan tesbihleri oku..Yolculukta verilen ikramları diple.Benzinliklerdeki tuvalet şartlarına şaşırma,herşeyi kabul et..

--Medine'ye iner inmez RAVZA'ya koş,yol seni direk O'na götürecektir..Ha tabi valiz sorunu da var, onları otele götürmeli ve odana yerleştirmesin..

--Medine çok düzenli,evler ,oteller sıra sıra dizilmiş,Medeni bir havası var,insanları daha kibar,anlayışlı..

--Medine'de yapacakların Mekke'de yaptıklarından farklı olmayacak..Namazlarında yere bakmak zorunda kalmana hüzünlenme,orada da peygamberimizin ruhu var..

--Bilal mescidinde ezanı hisset,Cin mescidinde birşeyler görme umuduyla sağa sola bakma:) Uhud dağı'nda birileri gelip kokular sürüyordur diyenlere bakma,kokunun tadını çıkar..

--Uhud sessiz şahit,orada sessiz ol,dinle.

--Medine 'de birgün çarşıya çık,hurma pazarına git,feraceler al,esnafla pazarlık yap, Yaparken arasıra Muhammed de,5 kişiden biri Muhammed'dir..

--Ravza'yı hergün ziyaret et,yanına varınca selam üstüne selam ver,maruzatını anlat,içinden konuş,sıraya riayet et,iki rekat namaz kılabildiysen şükret ve yerini müslüman kardeşine devret..

--Medine'den ayrılırken,bir daha ne zaman geleceğini planlamaya başla,seni oraya kavuşturan vesilelere dua et,her fırsatta dua et,ve giderken yanında oraları da götür..unutmana izin verme..

Arsiv

FEEDJIT Live Traffic Feed

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...