1 Ağustos 2015 Cumartesi

Yolculuk ve planlar..

Son haftamı nasıl geçirdiğimi değil de , yine ve tekrar ve defaatle neyi tekrar hatırladığımı yazayım:

"Allah'ım , biz bazı planlar yapıyoruz lakin senin planın elbette daha güzel ve daha hayırlı "

Burada 3+1 ev bulmak , bazı meziyetlerinin olmasına bağlı..Çokça koşturup çokça yorulacaksın , ilgili kişilerin kapılarını aşındıracaksın, bütün kağıt kürek işlerini takip edeceksin, onca adayın içinden biraz da şansla belki düşürürsün.Bu hafta bunların hepsini yaptım.Üstelik bir de izin ve bavul telaşım var iken.

Olmayınca olmuyor, başa dönelim, motomuz neydi:  "Allah'ım , biz bazı planlar yapıyoruz lakin senin planın elbette daha güzel ve daha hayırlı " Bu cümle sihirli.. Söyleyeni  üzmüyor ,mutlu ediyor..

Birkaç saat sonra şu aralar epey soğuk hatta , içinde bulunduğumuz aydan utanmasam kaloriferleri yakacağım kadar soğuk memleketi terk eyleyip, güzel ama dertli  vatana doğru yol alıyoruz.Gidecegimiz yerler, kalacağımız mekanlar , ayıracağımız vakit hepsi planlı:) Mevlâ görelim neyler, neylerse güzel eyler!

4 yorum:

bir hayal kur dedi ki...

O sihirli cümleyi hatırlamak harika oldu... Rabbim her şeyin hayırlısıni nasip etsin çıkarsın karşımıza... Aldığımız nefesin de, attığımız adımın da hatta aldigimiz malın bile hayırlısıniversin insallah:)

coskunsel dedi ki...

Amenna ! İstemeyi bilmeyi öğretsin bir de inşallah.

Merve Sevim dedi ki...

evet çoğu zaman plan yapmamak lazım, çünkü bir yaratıcı var ve O ne isterse o oluyor ;) yolun açık olsun işlerin rast gitsin :)

coskunsel dedi ki...

Eyvallah;)
Ben bu arada geri döndüm planlar aksayan bir iki nokta dışında tuttu hamdolsun:))

Arsiv

FEEDJIT Live Traffic Feed

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...