21 Şubat 2016 Pazar

" Kim 5 yaşına geldi ?" "ben !"

"Ben 5 yaşına girdim artık "diye ortalarda dolanan bi kızım var artık.3 gün kutlamalı balonlar asılmalı, heryer prenseslerle dolmalı..
Dogum gününü kapalı bir parkta kreş arkadaşlarıyla kutlamak fikir olarak güzeldi ama yorucuydu , çocuklar küçük olduğundan toplayıp tuvalete götürme seramonisi yaptık mesela birkaç defa:)
Elsa modelli pasta için arkadaşı feline onu çağırırda bir koşuşu vardı bizim masaya  doğru , elimde telefon olmadığı ve çekemediğim için gerçekten üzgünüm.Hafızama kazıdım o ayrı

Klasik olarak dogum günlerinde yazdığım gibi bakalım bu sene neler yapıyoruz:

Herşeyden oyun çıkarabilir, süngerbobun bir kağıttan türlü numaralar göstermesi gibi küçük bir şeyden bile oyun üretir

"R" harflerini  çıkarabiliyor artık bir gün içinde kelimelerdeki bütün "r " harfleri geldi sanki.Bir gece artık çıkarayım su harfleri olmuyo böyle deyip karar almış gibi:) Tıpkı kalemi bir gün içinde doğru tutmayı öğrenmesi gibi.Sen kırk kere söyle onun kendi içinde karar vermesi gerekiyor.

Abiyle minecraft oynamak favori tabi.Ama anneyle elişi yapmak ya da bir oyun oynamak hala en zevk aldığı.Gece hikayeleri ve ballı süt , yeni yatağının altındaki okuma çadırında artık  çok daha zevkli..
Sporsever biri olarak jimnastiğe başladı bu sene . Kankası Feline'le beraber tabi.Ona Türkçe birkaç kelime öğretiyor.Bize geldiği zaman kıza arabada ilahi dinletiyoruz
Bismillaaah diye bir yer var orası gelince eşlik filan ediyor.:)

İbi , dorrrru ( "r"leri baskın olduğu için ögrendi ya hava atıyo) , harika kanatlar yani trt çocuk dizileri favori. Ara sıra  yotube dan da bazı yabancı dilde çizgi
filmlere bakıyor.Karlar kraliçesini çok beğendi hatta sona doğru ağladı sehpanın altına girip:) Evde tek başına 1 ve 2 , bebek firarda gibi hareketli maceralı filmler şu ara gözdesi.Toy Storyler de tabi unutulmazların icinde.

Bu sene caminin ana sınıfı grubuna da başladı.Elif be te derken harfler bitti sayılır .Bazı dualar ve ilahiler de öğrendi gece onları okuyor üzerine üflüyor .Onlar  üflenenler çiçekler oluyor.Üzerine çiçekleri  serpince hiç korkmadan rahat bir uyku çekebilmesi için.İşe yarıyor;)

Ağlama krizleri ,inatçılıkları cadılıkları tabiiki de hala devam ediyor.Ama karşısına alıp mantıklı açıklamasını yaptığında , onun da aklına yatarsa sorun çıkarmıyor artık.Tek başına bir birey olduğunu , bazı durumlarda onun da fikrine danışmamız gerektiğini, yani adam yerine konulmak istediğini hissettiriyor bize ;) Biz de öyle yapmaya çalışıp geçinip gidiyoruz.Rabbim can sağlığı versin, hayırlı bireyler olarak yetiştirmemizde hepimizin yanında olsun.Çocuk yetiştirmek her geçen sene zorlaşıyor , yardımcımız Rabbimiz olsun..

Hiç yorum yok:

Arsiv

FEEDJIT Live Traffic Feed

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...