23 Ocak 2016 Cumartesi

11. yaşın incelikleri..

Oğlum 5 yaşındayken gece biberonla süt içtiği dönemlerde başlamışım blog yazmaya , şimdi 11 yaşında ..Hem hayret , hem de hamd !..

Bu sene doğum günü için bir oyun parkını tercih ettik , hafta sonu da büyükleri çağırdık , o mesele değil de.. büyüyor be .
Kızdığım şeyleri çok ..Başta Playstation olmak üzere elektronik cihazlara aşırı düşkünlüğü tabiiki her anne baba  gibi bizi de sinirlendiriyor.Saat kısıtlamaları bu sene de tam gaz..

Yemek yerken hala hatırlatıyoruz ; sofrada yemek yediğini unutan başka çocuk var mıdır acep? Sabahları ; annesine"oğlum diğer çorabını  giy "  dedirten  ? Bu vardır:)

Kalbi temiz oğlumun , bunu seviyorum , hep öyle kalsın.Merhametli , biraz utangaç , genelde gülen ama aynı zamanda da ağlayan..

Yeni okul , yeni arkadaşlar ,okul yolu tren , otobüs.. kuzeniyle artık aynı sınıfta olduğundan alışmak kolay oldu .Dersler yönünden bir problemimiz olmasa da yine de tabiiki arkadan iteklemek gerekiyor

Tavuk, mantı, pizza ,çekirdek , patlamış mısır , salatalık, coğrafya, matematik , dinozor , uzay , futbol  , barış manço onunla ilgili kelimelerden birkaçı.Fotoğraf; güneş oğlumun bir kova mısırı tek başına gümlettiğinin resmidir:) Kardeşiyle genelde iyidir , sever , korur , kollar  ve en çok da oynar.Bizim kız da onu sever ama.

Ben hep kültürlü olsun isterim , okuyup yazsın , ağzı dualı , alnı secdeli olsun , " Fikrini zikrini ruhunu Allaha emanet ediyorum derim hep..Onun için güzellikler dilerim , ellerini tutsun hiç bırakmasın isterim Rabbimden..

8 Ocak 2016 Cuma

T.K.R.D vol 2

Onunla birşeyler yapmak için cok sebebim var ki  ; dilini çıkarıp ellerini oradan oraya götürmesi , gözlerini kırpıştıra kırpıştıra yaptığı şeye dikmesi , aralarda nasıl gittiğini sorup tasdik beklemesi , işi ne zaman bana bırakmak istese kaşlarını bükerek yardım istemesi..

Bi de " yakalamaca, birşeyi saklama ve bulma, o odadan o odaya gidilen misafircilik " gibi hareket beklentisi olmaması. Burdan da zaten direk yaşlandığını anlıyorsun:/

Arsiv

FEEDJIT Live Traffic Feed

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...