5 Mart 2017 Pazar

Kıdım da kıdım

Taşınma telaşımdan kızımın doğum gününü atlayacağımı sanma blog, 6 yaşına girmiş neler yapmış neler yemiş neler içmiş kaydedelim.

Kızım bu sene tam bir yetişkin edasıyla çok iddialı cümleler kurmaya başladı. "Ben onu sevmem , ben onu yapmam , düşmem ben, onda hoşlanmam  " ..Bu halleri neyi ifade ediyor bilimsel olarak bilemiyorum tabii ama biz anneler olarak bu tavırlara , dik başlılık , dikkafalık , inatçılık diyoruz .Belki de çocuk kendini oluşturmaya ve kabullendirmeye çalışıyordur..

Yeni okul , yeni arkadaşlar yeni eğitmenler aslında kolay adapte olduğunu söyleyebilirim.Gittiğim veli toplantısında da bu yönde olumlu şeyler duydum.Kızımız arkadaş canlısı ve sosyal bir tipmiş.Yardımsever ve canayakınmış. Bunu duymak güzel.Şimdi yeni taşındığımız evde karşı komşunun kızıyla hemen bir arkadaşlık kurması da memnun etti beni.Arkadaşlarına da ara sıra posta koyması da var tabii

Bazen de pamuk gibi bir kalbi olduğunu görüyorum.Abisi bir gün eve üzgün geldi ve parasının hepsini harcadığını ,sonrasında arkadaşının ona 50 cent borç vermediğini ve susuz kaldığını gözleri dolarak anlattı. Hafsa Selin az sonra elinde kumbarasından çıkardıgı 50 centlerle geldi ve bunları abime veriyim dedi gözleri dolarak.Bu sahneyi unutmam mümkün değil..

Başkasını mutlu etmeyi seviyor.Arkadaşlarına sevdiği şeylerden vermek istiyor. Abisi ,dedemizin sırt kaşıyıcısını kırdığında , düşündüğü ilk şey iki tane sırt kaşıyıcısı almak, birini dedesine  vermek oldu.

En çok neler sevdi ; makarna , mercimek çorba ,benim ekmeğe batırıp yedirdiğim sebze yemekleri ..aslında hala yemekle arası yok.

Ne izledi , şu youtube çocuk starları , ninjago , baba candır  ve favori Diriliş Ertuğrul 


Ne oynadı , artık oyuncaklarla oynamıyor , ancak arkadaş bulduğunda playmobil , minişler ve beraber oynadığımız okey,uno  skippo   

Tatlım canım kızım hep böyle sevimli kal , kemçük ağızlı ol, bazen huysuzluk yap ama bazen , ipin ucunu kaçırmadan..Özgüven tavan , forsun havan , bi  uçan bi de kaçan..Hiç yorum yok:

Arsiv

FEEDJIT Live Traffic Feed

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...