7 Ekim 2009 Çarşamba

Eskişehir Sorkun

Gidip gelinecek,haftasonu kaçamak yapılabilecek,pınarından su,ağaçlarından oksijen,toprağından pozitif elektrik alınabilecek;tv,radio,internet olmadan vaktin nasıl geçtiğine şaşırılacak bir köyü olanlar ne şanslıdır..Fırsat buldukça kendini köye atan bir ailede büyümüş olarak ben,

...10 yıldır görmediğim Eskişehir Sorkun 'a bu sene gidebildim.Oysa ki orada takvimler,


..........26 Ekim 2003 'de kalmıştı..Bu terk edilmiş evde sanki halen,

...daha dün babaannecim bizlere meşhur bazlamasını veya taze naneli toyga çorbası pişirmiş gibiydi..Küllerden belliydi bu..Canım dedecim de oturma odasında, ... her zamanki yeri kırmızı koltukta oturmuş bize sanki birşeyler anlatmıştı dün gece,sonra kapının çanı çalmış 'otmacı ' (misafir) gelmişti .Benimse 'Ne çabuk bitirdiniz suyu' diye biraz hayıflanaraktan,

..pınara gitmem ve de ..

...her seferinde pınar taşlarından ürpermem sanki dünmüş gibi..Köy çocuklarının efsanevi abartılmış hikayeleri sağolsun.

Dedemden hatıra olarak,

...içinde ne olduğunu o çok merak ettiğim beyaz çantayı bulamasam da,birkaç hatıra kitap bana yeterdi..Bunun için biraz aramamız gerekti..

Herşey daha dünmüş gibi..Oysa burda uzun zamandır yok torunların cıvıltısı ve evi ev yapan torun dede ve onun cefakar eşi..Elma odası,arpalık,bostangolu,kayyaylası düden yanı neleri gördü bu güne kadar ,ama şu an herşey sessiz,kaderine bırakılmış..Beni en çok üzen de buydu zaten..


3 yorum:

ebutaha dedi ki...

sen kocana bir tesekkürü cok gör, neyse ben de seni bir daha köyüne götürmem...

görümce:) dedi ki...

canim, harika bir yazi olmus gercekten.. cok keyif alarak okudum..

ayrica sunu söylemek istiyorumki gercekten cok güzeldi ve benim icin bile cok etkiyelici ve cok farkli bir duyguydu köyünüze gitmek, tozlanmis raflari karistirmak, bir nevi ailevî tarihinize dokunmak.. gercekten cok hostu.. elhamdülillah..

coskunsel dedi ki...

Allah razi olsun Nesecim,iyiki geldiniz,iyiki beraberdik.

Arsiv

FEEDJIT Live Traffic Feed

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...